Střední zahradnická škola Rajhrad

, příspěvková organizace

Tvoříme krásu...

fotogalerie
svátek má: Tibor

Vzdělávací mobilita jednotlivců, Mobilita žáků a pracovníků v odborné přípravě, Zahradnictví a ekologie v Evropě II, Maďarsko - Budapešť

Vzdělávací mobilita jednotlivců, Mobilita žáků a pracovníků v odborné přípravě, Zahradnictví a ekologie v Evropě II, Maďarsko - Budapešť

V rámci programu Erasmus+ se od 29.září do 19.října 2019 uskutečnila 1. část projektu Zahradnictv...více

Adventní a vánoční floristický seminář

Adventní a vánoční floristický seminář

Zaměřený na získání praktických dovedností v oblasti adventní a vánoční floristiky Vhodný p...více

Brněnská růže 2019

Brněnská růže 2019

Střední zahradnická škola v Rajhradě Vás spolu se Slávkem Rabušicem a firmou Vonekl s.r.o. zve v...více

Třídní schůzky

V úterý 05.11. 2019 se konají třídní schůzky. Začátek v 16.00 hod. Srdečně zveme všechny rodič...více

Opět úspěch v celostátní soutěži!

Opět úspěch v celostátní soutěži!

Dne 13. 6. 2019 se zúčastnilo šest žáků naší školy slavnostního vyhlášení celostátní soutěže středn...více

Naši zahradníci na mistrovství ČR opět vítězí!

Naši zahradníci na mistrovství ČR opět vítězí!

Ve dnech 9. – 10. října 2019 proběhl již 26. ročník mezinárodní soutěže v odborných dovednostech ob...více

Profesní kvalifikace a kurzy pro zájemce

Další vzdělávání Střední zahradnická škola Rajhrad, p.o. Adventní a vánoční floristika ...více

Ubytování pro školní rok 2019/2020

Nástup k ubytování na domov mládeže pro školní rok 2019/2020 je 01. 09. 2019 od 17.00 hod. do 21.0...více

8. Seminář Pracovního společenství evropských učitelů zahradnictví a schůzka vedoucí skupiny projektu LdV, Celje, Slovinsko, 10. - 14. dubna 2012

Schůzka vedoucí skupiny, na které se sešli zástupci všech partnerkých zemí a téměř všech škol projektu Leonardo, se uskutečnila v rámci 8. Semináře evropských učitelek a učitelů zahradnictví v partnerské škole Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti ve slovinském městě Celje - již tradičně týden po velikonocích. Mimo 11 partnerských zemí projektu (tj. Slovinska, Belgie, Německa, Švýcarska, Rakouska, Polska, Estonska, Maďarska, Francie, Švédska, Česka) zde byli i kolegové z Itálie, Chorvatska a Lucemburska. Naši školu zastupovaly Ing. Pavla Plevová, Ing. Jitka Bezděkovská a Mgr. Helena Badalová.

Po příjezdu, krátké prohlídce historického centra Celje – střediska tzv. dolního Štýrska a třetího největšího slovinského města a slavnostním uvítání slovinskými kolegy s ukázkami folklóru této oblasti, byla hlavním jednacím dnem středa. Zahájení a prohlídku školního areálu s parkem, již náledovala konference, jejímiž hlavní body byly:

  1. Zhodnocení dosavadního průběhu, uskutečnéných akcí, dílčích cílů a dosavadních výsledků partnerství projektu „Gartenbau-Ausbildung in Europa“ (i v rámci přípravy průběžné zprávy), plánování dalších akcí, zejména příprava mezinárodní odborné zahradnické soutěže žákovských týmů „Evropského mistroství mladých zahradníků“, které se uskuteční v září 2012. Umožňuje srovnat dovednosti, znalosti a odborné i všeobecné kompetence žáků jednotlivých škol v mezinárodním celoevropském měřítku. Poté analyzovat výsledky a optimalizovat či změnit jejich vzdělávací programy.
  2. 4. mezinárodní konzultace spojená s prezentací jednotlivých zahradnických škol na téma „Zahradnictví – možnosti, příležitosti a dobré příklady z praxe“. Prezentaci SOŠ zahradnické a SOU Rajhrad připravily a uvedly Ing. Plevová a Ing. Bezděkovská. Prezentace umožnily vhled do vzdělávací problematiky zahradnického oboru v jednotlivých zemí a školách, srovnání a inspiraci.

Jako každý rok měla i tentokrát pořádající slovinská škola precizně připravený odborný i kulturní program – v rámci něj účastníci shlédli Arboretum Volčji potok v Radomlje, navštívili slovinské pobřeží, město Piran, kde obdivovali přímořskou flóru i faunu i historické památky. Tradiční druhy slovinských vín, olivového a dýňového oleje poté posoudili na degustaci v místním vinařském podniku. Ve městě Dobrovnik v Prekmurje jsme si prohlédli zahradnický podnik zaměřený na pěstování orchidejí Ocean Orchids, během fundovaného odborného výkladu jsme se dozvěděli o možnosttech vytápění spojených s nedalekou bioplynovou stanicí. Neméně zajímavou prohlídku jsme absolvovali i v rodinné zahradnické firmě Kurbus v Radenci, která je zaměřena na produkci balkónovýchh rostlin a letniček.

Prezentace SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad

Zde si můžete prohlédnout fotky.

ŠKOLNÍ METEOROLOGICKÁ STANICE Facebook školy jihomoravsky-kraj České ručičky benefit7

Copyright © 2019 Střední zahradnická škola Rajhrad