Střední zahradnická škola Rajhrad

, příspěvková organizace

Tvoříme krásu...

fotogalerie
svátek má: Maxim

Zahájení výuky odborného výcviku a praxe

Střední zahradnická škola Rajhrad, p.o. zahajuje od 8. června 2020 výuku odborného výcviku a praxe ...více

Naši maturanti publikují v novinách

Příklady publikací naši maturantů v novinách. Vyškovský deník Brněnský deník ...více

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Prosím pozor! Na základě „Mimořádného opatření“ vlády ČR se s okamžitou platností přerušuje vzdě...více

Jarní floristický seminář

Jarní floristický seminář

Střední zahradnická škola Rajhrad, p.o. Masarykova 198, Rajhrad 664 61 Vás zve na Jarní fl...více

Řez ovocných dřevin

Řez ovocných dřevin

Střední zahradnická škola Rajhrad, p.o. Masarykova 198, Rajhrad 664 61 Vás zve na kurz Řez o...více

Profesní kvalifikace a kurz pro zájemce - FLORISTA

Profesní kvalifikace a kurz pro zájemce - FLORISTA

Pořádá: Střední zahradnická škola Rajhrad Pro koho je kurz: pro všechny zájemce, kteří s...více

Profesní kvalifikace a kurzy pro zájemce

Další vzdělávání Střední zahradnická škola Rajhrad, p.o. Adventní a vánoční floristika ...více

8. Seminář Pracovního společenství evropských učitelů zahradnictví a schůzka vedoucí skupiny projektu LdV, Celje, Slovinsko, 10. - 14. dubna 2012

Schůzka vedoucí skupiny, na které se sešli zástupci všech partnerkých zemí a téměř všech škol projektu Leonardo, se uskutečnila v rámci 8. Semináře evropských učitelek a učitelů zahradnictví v partnerské škole Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti ve slovinském městě Celje - již tradičně týden po velikonocích. Mimo 11 partnerských zemí projektu (tj. Slovinska, Belgie, Německa, Švýcarska, Rakouska, Polska, Estonska, Maďarska, Francie, Švédska, Česka) zde byli i kolegové z Itálie, Chorvatska a Lucemburska. Naši školu zastupovaly Ing. Pavla Plevová, Ing. Jitka Bezděkovská a Mgr. Helena Badalová.

Po příjezdu, krátké prohlídce historického centra Celje – střediska tzv. dolního Štýrska a třetího největšího slovinského města a slavnostním uvítání slovinskými kolegy s ukázkami folklóru této oblasti, byla hlavním jednacím dnem středa. Zahájení a prohlídku školního areálu s parkem, již náledovala konference, jejímiž hlavní body byly:

  1. Zhodnocení dosavadního průběhu, uskutečnéných akcí, dílčích cílů a dosavadních výsledků partnerství projektu „Gartenbau-Ausbildung in Europa“ (i v rámci přípravy průběžné zprávy), plánování dalších akcí, zejména příprava mezinárodní odborné zahradnické soutěže žákovských týmů „Evropského mistroství mladých zahradníků“, které se uskuteční v září 2012. Umožňuje srovnat dovednosti, znalosti a odborné i všeobecné kompetence žáků jednotlivých škol v mezinárodním celoevropském měřítku. Poté analyzovat výsledky a optimalizovat či změnit jejich vzdělávací programy.
  2. 4. mezinárodní konzultace spojená s prezentací jednotlivých zahradnických škol na téma „Zahradnictví – možnosti, příležitosti a dobré příklady z praxe“. Prezentaci SOŠ zahradnické a SOU Rajhrad připravily a uvedly Ing. Plevová a Ing. Bezděkovská. Prezentace umožnily vhled do vzdělávací problematiky zahradnického oboru v jednotlivých zemí a školách, srovnání a inspiraci.

Jako každý rok měla i tentokrát pořádající slovinská škola precizně připravený odborný i kulturní program – v rámci něj účastníci shlédli Arboretum Volčji potok v Radomlje, navštívili slovinské pobřeží, město Piran, kde obdivovali přímořskou flóru i faunu i historické památky. Tradiční druhy slovinských vín, olivového a dýňového oleje poté posoudili na degustaci v místním vinařském podniku. Ve městě Dobrovnik v Prekmurje jsme si prohlédli zahradnický podnik zaměřený na pěstování orchidejí Ocean Orchids, během fundovaného odborného výkladu jsme se dozvěděli o možnosttech vytápění spojených s nedalekou bioplynovou stanicí. Neméně zajímavou prohlídku jsme absolvovali i v rodinné zahradnické firmě Kurbus v Radenci, která je zaměřena na produkci balkónovýchh rostlin a letniček.

Prezentace SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad

Zde si můžete prohlédnout fotky.

ŠKOLNÍ METEOROLOGICKÁ STANICE Facebook školy jihomoravsky-kraj České ručičky benefit7

Copyright © 2020 Střední zahradnická škola Rajhrad