Search
Close this search box.

Aktuality

Floristický seminář „Podzimní floristika“

Ve čtvrtek 7. října 2021 se v rámci projektu iKAP JMK II uskutečnil na naší škole „Podzimní floristický seminář“ pod vedením předního českého floristy Jaromíra Kokeše. Seminář byl určen pro žáky 3. a 4.ročníku oboru vzdělání Zahradnictví a nástavbového studia a pro odborné učitele naší školy.
Téma semináře byla podzimní floristika. V první části Jaromír Kokeš předváděl výrobky žákům ‑ podzimní věnec na zavěšení, sesazovanou nádobu a podzimní kytici vázanou do spirály. Při zhotovování výrobků žákům popisoval jednotlivé pracovní postupy a floristické techniky. Upozorňoval je na chyby, které by při práci mohly nastat. Zdůraznil, na co si je třeba dát pozor, při zakázce, jak jednat se zákazníkem a jak vykalkulovat cenu jednotlivých výrobků.
Ve druhé části vyráběli žáci tyto výrobky sami. I když měli všichni stejný materiál, každý výrobek byl trochu jiný, jedinečný a všechny nádherné. Seminář proběhl v délce 7 vyučovacích hodin. V závěru pan Jaromír Kokeš všechny výrobky ohodnotil a popsal drobné chyby, kterých se žáci při práci dopustili. Ze zhotovených výrobků je ve škole uspořádaná výstavka, aby je mohli obdivovat ostatní žáci i zaměstnanci školy.
Seminář byl velice přínosný. Moc děkujeme.

Další aktuality