Žáci a rodiče

Bakaláři
Dokumenty ke stažení
Maturitní a závěrečné zkoušky
Konzultační hodiny
Organizace školního roku
Školní poradenské pracoviště
Seznam tříd
Rozvrhy tříd

Bakaláři

Přístup do online systému Bakaláři

Program Bakaláři

Dokumenty ke stažení

Maturitní zkoušky

Maturitní témata
Přihláška k maturitní zkoušce

Na základě dlouhodobého nouzového stavu (pandemie Covid – 19) se „Pravidla maturitní práce“ a „Zadání MP“ mění takto:

1) Termín odevzdání MP je posunut do 31. března 2021 do 24:00.

2) Do tohoto termínu bude MP odevzdána elektronicky (Úschovna.cz, soubor v Teams, CD, DVD, flash disk) vedoucímu MP.

3) Elektronický formát MP může být vedle požadovaného .doc a .docx (Word) i ve formátu .odt (Writer – OpenOffice, LibreOffice).

4) Tištěné a vyvázané exempláře MP (2 ks), každý vč. elektronického exempláře práce na CD nebo DVD, žák odevzdá nejpozději 1 týden před  obhajobou MP.

Termíny maturitních zkoušek - jaro 2023

4.Z4

profilová část praktická MZ

15.5.2023

ústní zkoušky profilové části MZ

16.5. – 17.5.2023

písemná práce z Čj / Cj

          5.9.2023 / 19.4.2023

didaktické testy / písemné práce

2.5. – 5.5.2023

4.E

obhajoba maturitní práce MZ

22.5.2023

ústní zkoušky profilové části MZ

23.5. – 26.5.2023

písemná práce z Čjl / Cj

5.9.2023 / 19.4.2023

didaktické testy a písemné práce

       2.5. – 5.5.2023

2.NS

obhajoba maturitní práce MZ

22.5.2023

ústní zkoušky profilové části MZ

23.5. – 24.5.2022

písemná práce z Čjl / Cj

5.9.2023 / 19.4.2023

didaktické testy

1.9. – 5.9.2022

Závěrečné zkoušky

Termíny závěrečných zkoušek - jaro 2023

3.ZA, 3.ZB

písemná část

1.6.2023

praktická část

2.6.2023

ústní část

9.6.2023

písemná část

1.6.2023

praktická část

5.6.2023

ústní část

13.6.2023

Studijní volno: 3.ZA od 2.6. do 8.6.2023 / 3.ZB od 6.6. do 12.6.2023

Konzultační hodiny učitelů 2022/2023

Učiteldenod – do
Ing. Binkovápondělí7:05 -7:50
PhDr. Brázdilovápondělí7:05 -7:50
Mgr. Clarencestředa13:15 – 14:00
Ing. Čechčtvrtek14:55 – 15:40
Mgr. Černápondělí14:55 – 15:40
Mgr. Ing. Hanuš, PhD.pondělí14:55 – 15:40
Mgr. Houšťovápátek12:30 – 13:15
Mgr. Jalovápátek12:45 -14:00
Mgr. Janáčkováčtvrtek12:30 – 13:15
Ing. Kadaňkapátek12:30 – 13:15
Mgr. Kreutzerovápondělí7:05 -7:50
Mgr. Levápátek12:45 – 13:30
Mgr. Motlovápátek12:30 – 13:15
Ing. Murčočtvrtek14:55 – 15:40
Ing. et Ing. Murínováúterý14:55 – 15:40
Ing. Pavlačkováúterý13:15 – 14:00
Ing. Petermannúterý14:55 – 15:40
Mgr. Přibylovástředa14:05 -14:50
Mgr. Slaninapátek12:30 – 13:15
Mgr. Šáchapátek12:30 – 13:15
Mgr. Štolfovápondělí14:05 – 14:50
Mgr. Tichoňováúterý14:55 – 15:40
Mgr. Turzíkovápondělí14:05 – 14:50
PhDr. Zahradovápátek12:45 – 13:30
Ing. Zavadilstředa14:55 – 15:40
Ing. Zavadilovápátek12:30 – 13:30

Organizace školního roku 2022/2023

na naší škole

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve čtvrtek 1. září 2022

Volno udělené ředitelem školy je ve čtvrtek 29. září a v pátek 30.září, a v pátek 18. listopadu 2022

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2022.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2022 a končí v pondělí 2. ledna 2023.
– Vyučování v 2.pol. začne v úterý 3. ledna 2023.
– Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno v úterý 31. ledna 2023.
– Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2023.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

Termín jarních
prázdnin
Okres nebo obvod hl. města Prahy
6. 2. – 12. 2. 2023

Praha 6 až 1O, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

13. 2. – 19 2. 2023

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever,
Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

20. 2. – 26. 2. 2023

Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou,
Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

27. 2. – 5. 3. 2023

Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín,
Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

6. 3. – 12. 3. 2023

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy,
Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov

13. 3. – 19. 3. 2023

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny,
Karviná

– Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 6. dubna 2023.
– Třídní schůzky budou 8.11.2022 a 4.4.2023
– Sportovní kurz 1. ročníků bude od 5. do 9.6.2023
– Zimní výcvikový kurz bude od 8. do 14.1.2023
– Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2023.
– Hlavní prázdniny trvají od čtvrtka 1. července 2023 do neděle 3. září 2023.
Vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. září 2023.

– Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 6. dubna 2023.
– Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2023.
– Hlavní prázdniny trvají od čtvrtka 1. července 2023 do neděle 3. září 2023.-
-Vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. září 2023
– Třídní schůzky budou  ve dnech 9. listopadu 2021 a 4. dubna 2022
– Dny otevřených dveří budou 26. a 27.11, 10. a 11.12., 15. – 19.12. 2021; 7.1. a 8.1. 2022
– Vánoční výstava bude ve dnech 15. – 19. prosince 2021
– Volno udělené ředitelem školy
bude ve dnech 27. září a 25. – 26. října 2021 
– Zimní výcvikový kurz bude ve dnech 9. – 16. ledna 2022
– Sportovní kurz pro 1. ročníky
bude ve dnech 6. – 10. června 2022

Školní poradenská pracoviště

Výchovná poradkyně

Mgr. Jitka Levá
Konzultační hodiny: Pá 8:45 – 10:30 
v případě potřeby kdykoli

Kariérní poradkyně

Mgr. Iveta Motlová
Konzultační hodiny: Po 9:00 – 12:20 
v případě potřeby kdykoli

Školní metodička prevence

Mgr. Miroslava Černá
Konzultační hodiny : Po 14:20 – 15:00
v případě potřeby kdykoli

Školská poradenská zařízení

Pedagogicko-psychologická poradna

Brno – Hybešova 15

Pedagogicko-psychologická poradna

Brno – Kohoutova 4

Pedagogicko-psychologická poradna

Brno – Zachova 1

Pedagogicko-psychologická poradna

Brno – Sládkova 45

Krizové centrum pro děti a mládež - Spondea

Brno – Sýpka 25

Diagnostický ústav - Středisko výchovné péče

Brno – Veslařská 255

Seznam tříd 2022/2023

OBOROznačení   třídyTřídní učitelOznačení skupinyUčitel praxe
Přírodovědné lyceum1.PLTurzíková Zuzana, Mgr.xx
xx
2.PLŠtolfová Lucie, Mgr.xx
xx
Zahradnictví
4 roky s maturitou
1.Z4Přibylová Jana, Mgr.1Kašparcová Hana
2Lukášek Svatoslav
2.Z4Murčo Dušan, Ing.1Kašparcová Hana
2Lukášek Svatoslav
3.Z4Jalová Dana, Mgr.1Kašparcová Hana
2Lukášek Svatoslav
4.Z4Houšťová Jitka, Mgr.1Lukášek Svatoslav
xx
Ekologie
a životní prostředí
4 roky s maturitou
1.EClarence Zora, Mgr.1/2Slanina Martin, Mgr./
Hanuš Ladislav, Mgr., Ing., PhD.
2.EPavlačková Jana, Ing.xx
3.EČech Aleš, Ing.xx
4.ESlanina Martin, Mgr.xx
Zahradnictví
nástavbové studium
2 roky s maturitou
1.NSPetermann Stanislav, Ing.xx
2.NSKadaňka František, Ing.xx
OBOROznačení třídyTřídní učitelOznačení skupinyUčitel odborného výcviku
Zahradník
3 roky s výučním listem
1.ZAKreutzerová Iva, Mgr.A1Jalčová Helena
A2/A3Záděrová Bronislava, Bc.,/ Lvovská Barbora
1.ZBTichoňová Dana, Mgr.A1Jalčová Helena
A2/A3Schoř Jan/Lvovská Barbora
2.ZAČerná Miroslava, Mgr.A1Konečná Anna
A2Schoř Jan
2.ZBBinková Ludmila, Ing.A1Konečná Anna
A2Záděrová Bronislava, Bc.
3.ZAJanáčková Pavla, Mgr.A1Kratochvíl Jan
A2Kraus Jiří, Ing.
3.ZBZavadil Bohumil, Ing.A1Kratochvíl Jan
A2Kraus Jiří, Ing.

Obory vzdělání - žáci a rodiče

Přírodovědné lyceum

4 roky
     s maturitou    

Zahradnictví

4 roky
s maturitou

Ekologie a životní prostředí

4 roky
s maturitou

Zahradnictví nástavba

2 roky
s maturitou – denní studium

Zahradník

3 roky
s výučním listem

Zahradnictví zkrácené

2 roky
s maturitou

Zahradník zkrácené

1 rok
s výučním listem