Search
Close this search box.

Aktuality

Hackathon Voda pro budoucnost

Akce se konala 24.1. až 25.1.2024. Organizovala ji Mendelova univerzita pro žaky středních a vysokých škol, zástupce firem a neziskové sekce. Vše probíhalo v budově Impact Hub Brno, Cyrilská 7, Brno  Z naší školy se akce zúčastnily 3 žáci  z třídy 3.E. Akce se zúčastnilo 80 žáků ze středních a vysokých škol. Vytvořili se týmy, kam byli přiděleni zástupci různých firem. V každém týmu se řešil problém/výzva dané firmy. Akce byla rozložena na 2 dny.
V mém týmu byla výzva: Jak zvednout hodnotu vody? Měli jsme mnoho nápadů, jak dostat vodu do povědomí lidí. Jeden z nápadů bylo vytvořit občanskou iniciativu. Jak už to ale bývá, zvítězil nápad vytvořit PC hru. Pomocí které chceme nenásilným způsobem přimět lidi, ale hlavně studenty zajímat se o problematiku a vodu obecně.
Hra vypadá tak že na 2D mapě světa rozdělené do několika oblastí vám budou přicházet různé plány/návrhy nebo žádosti firem, zemědělců, krajinářů atd. z jednotlivých oblastí. Na vás bude aby, jste rozhodli, zda jejich žádost povolíte a ovlivníte jednu nebo více oblastí kladně nebo záporně. Vaše rozhodnutí bude ovlivňovat kvalitu a dostatek vody. Každé vaše rozhodnutí ovlivní průběh a konec vaší aktuální hry. Na konci hry se dozvíte, zda vaše rozhodnutí byla správná či nikoli.
Lukáš Farkaš, 3.E

Další aktuality

Máme krásné 3. místo!

Vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže „ Rostlinolékařství – obor budoucnosti“Vynikající 3. místo v kategorii C získala naše TEREZA HALÍKOVÁ. Dne 6. 6. 2024 proběhlo v