Search
Close this search box.

Aktuality

Opět vítězství! Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru – Kopidlenský kvítek 2021!

Celou soutěž v kategorii jednotlivců vyhrál náš student 3. ročníku oboru zahradnictví
Šimon Beneš!

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně!
V týmové soutěži jsme obsadili 2. místo!
Dne 6. října 2021 se naše Střední zahradnická škola v Rajhradě jako již tradičně zúčastnila mistrovství České republiky v odborných zahradnických dovednostech
Kopidlenský kvítek 2021. V letošním roce proběhl její již 27. ročník. Soutěž se odehrávala
v příjemném areálu Střední zahradnické školy v Kopidlně. Jedná se o nejnáročnější soutěž zahradnické všestrannosti. Po roční covidové pauze měla soutěž v letošním roce poněkud jinou podobu, než doposud. Letošní ročník byl o to těžší, že se soutěžilo jen jeden den a to ve čtyřech disciplínách:
1. Poznávání rostlinného materiálu -100 vzorků
2. Aranžování – kytice pro zahradnickou osobnost
3. Roubování v ruce – kopulace
4. Řízkování
Soutěžilo celkem 22 nejlepších žáků z předních zahradnických škol ČR. Naši školu reprezentovali Šimon Beneš, Dominika Pavlíková, Terezie Tománková, Jakub František Číhal, Eliška Durďáková, a Anna Anežka Chalupská.
Soutěžící si museli především poradit s nedostatkem znalostí a dovedností nabytých ve škole, třebaže i kvalitní distanční výuka v minulém školním roce nebyla pro zahradníka
to pravé ořechové. Právě proto se hned od začátku školního roku pustili s vervou do příprav. Protože museli zvládat svoje běžné školní povinnosti bez jakýchkoliv úlev, nezbylo než trénovat ve volném čase. Zkoušeli se navzájem, kontrolovali kvalitu své práce, opravovali chyby. Zkrátka dělali co mohli. A výsledek se dostavil!
Ze dvou týmů, které jsme sestavili, byl jeden celkově na 2. místě. Největší úspěch jsme měli u jednotlivců: Získali jsme čtyři dílčí 1. místa a dvě dílčí 3. místa, a také máme umístění nejdůležitější!  Celou soutěž v kategorii jednotlivců vyhrál náš student 3. ročníku oboru zahradnictví Šimon Beneš, který tak skvěle navázal na minulé úspěchy v této soutěži.
Stal se tak mistrem České republiky. Je to obdivuhodný výkon!
Soutěž Kopidlenský kvítek jako soutěž je také zařazena do národní přehlídky soutěží žáků řemeslných oborů České ručičky, která je vyhlašována Jihomoravským krajem. Její tradiční galavečer, na kterém budou představeni a odměněni vítězové národních kol odborných soutěží 22 tradičních řemesel se uskuteční dne 15. června 2022, na brněnském výstavišti.
Šimon Beneš se tedy stal laureátem Českých ručiček 2021 v oboru zahradnictví.
Dosažené skvělé výsledky našeho vítězného družstva jsou zúročením několikaleté poctivé přípravy žáků na své budoucí povolání ve kvalitních podmínkách školy především na úseku praktického vyučování.
Poděkování patří všem pedagogickým pracovníkům, kteří naše žáky připravovali,
a to zejména učitelům odborného výcviku a praxe.

Další aktuality

Schůzka rodičů žáků budoucích 1.ročníků

Schůzka pro rodiče žáků budoucích 1.ročníků školního roku 2024/2025 se konáv úterý 25.června 2024 v aule školy. 16:00 hod. obory vzdělání Zahradník, Zahradnictví 17:00 hod. obory vzdělání Přírodovědné lyceum,