Aktuality

Praxe 1.E na Kamenném vrchu

14. 2. 2024 měla třída 1.E praxi na Kamenném vrchu. Přírodní rezervace Kamenný vrch vznikla kvůli ochraně koniklece velkokvětého, který zde vytváří největší populaci na světě, cca 55 tisíc trsů těchto rostlin. Dále se v této lokalitě vyskytuje koniklec luční, ostřice nízká, černohlávek velkokvětý, modřenec chocholatý a další. Na Kamenném vrchu jsou zastoupeny dub letní a dub zimní, borovice lesní, modřín opadavý, habr obecný. Z keřů se zde vyskytuje trnka obecná a svída krvavá. Nicméně hlavní plochu tvoří travní porost. Na praxi jsme odstraňovali stařinu, abychom podpořili růst koniklece velkokvětého, který pokvete již za několik týdnů
autor: David Kocman a Michaela Ledašilová, 1.E 
a na: https://ekorajhrad.webnode.cz/l/prirodni-rezervace-kamenny-vrch2/

Další aktuality

Exkurze do CHKO Pálava třídy 1.E

V pondělí 15. 4. 2024 třída 1.E vyjela zájezdovým autobusem na exkurzi do chráněné krajinné oblasti Pálava. Lokalita leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy,

Otvírání JARA, Praha

Z pražské floristické soutěže Otvírání JARA v PVA EXPO PRAHA – výstaviště Letňany vezeme krásné 4. místo.Naše žákyně Lucie Žurovcová ze třídy 3.Z4 vybojovala 1.