Search
Close this search box.

Aktivita C2 (KA2) „Große floristische Objekte“, Rajhrad, Česká republika, duben 25. – 29. 2022

Naše SZaŠ Rajhrad byla tentokrát pořádající školou pro aktivitu C2 v projektu Erasmus+ KA2 „Green Line of Life“. Naplánován byl floristický seminář zaměřený na florální objekty.
Z partnerských škol k nám přijeli spolu s doprovodnými učiteli studenti z Luxemburgu, Francie, Polska a Slovinska. Spolu s několika našimi studenty se zúčastnili teoretických přednášek a prezentací a poté praktického workshopu, kdy v mezinárodních skupinách vytvořili návrh objektu a následně jej realizovali ve venkovních prostorách areálu školy.
Pod odborným vedením významných českých floristů Filipa Bracka a Adély Murinoné tak vzniklo 5 velice zdařilých florálních objektů, které mohli následně obdivovat i návštěvníci Jarního jarmarku pořádaného naší školou.
V rámci doprovodného programu navštívili účastníci semináře též arboretum Mendelovy univerzity v Brně, Labyrint přírody a Ráj zahrad v Lednici a byla jim umožněna i návštěva zámeckého palmového skleníku v Lednici, ve které se pěstuje cca 250 druhů tropických a subtropických rostlin a který je druhým největším skleníkem v Evropě.

Další mezinárodní spolupráce: