Search
Close this search box.

Erasmus+ C6 (KA202) „Naturschätze-Seminar“ – Latvia (Lotyšsko-Bulduri), October 3 – 7, 2022

Další aktivita, projektu „Naturschätze“ se konala v týdnu 3.10-7.10. v Lotyšsku, v zahradnické škole v Bulduri, tentokrát bylo hlavním tématem zpracování a využití rašeliny a dále různé ovocné odrůdy v Evropských zemích.
Naši školu na tomto zahraničním semináři zastupovalo pět studentů s jednou doprovodnou učitelkou. Díky letecké dopravě neztrácela delegace čas a v pondělí ihned po brzkém příjezdu stihla ještě předvést připravenou prezentaci o ovocných odrůdách jižní Moravy a také prohlídku města Bulduri a blízké pláže.
V dalších dnech studenti navštívili bažiny v národním parku Kemeri, firmu na zpracování rašeliny laboratoře pro in vitro množení, zahradnický institut v Dobele a jeho sady. Studenti se dále seznámili s různými možnostmi zpracování ovoce. Sami si zkusili praktickou péči o borůvkové plantáže při práci ve skupinách se studenty jiných národností.
Během svého pobytu navštívili i hlavní město Lotyšska –  Rigu, která byla od místa pobytu vzdálena pouhých 20 km, a prohlédli si též největší lázeňské město Lotyšska – Jürmalu.
Kromě spousty poznatku a zážitků si z pobytu odvezli i nově navázaná mezinárodní přátelství.

Další mezinárodní spolupráce: