Search
Close this search box.

Erasmus+„Green skills“ (Francie – Carpentras), 24. – 30. březen 2024

Erasmus+ Seminář 2024.
Zelené dovednosti a nezapomenutelné zážitky v Provence
V dnech 24. – 30. března 2024 se čtveřice studentů z naší školy – Tereza Šimková, Jana Šebestová, Tadeáš Venuta a Vojtěch Matuška – vydala na nezapomenutelný výlet do francouzského městečka Carpentras. Tento výlet nebyl jen obyčejnou cestou, byl to pro nás významný seminář v rámci projektu Erasmus+ 2023-1-LV01-KA220-VET-000159616, který nám rozšířil nejen naše zelené dovednosti, ale rozšířil i náš pohled na bohatství francouzské kultury a přírody v jižní Francii.
Pod názvem „GREEN SKILLS“ se skrývalo mnohem více, než jsme si kdy dokázali představit. Společně
s dalšími studenty z Francie, Litvy, Belgie a Česka jsme prozkoumávali oblast školy v Campus Provence Ventoux i okolí Provence na kolech. Naše dobrodružství sice začalo náročným cestováním, avšak pohled na Marseille a půlden strávený v této malebné lokalitě stál za to. Po příjezdu do Carpentras jsme se ponořili do nabitého programu, který byl nejen hektický, ale také fyzicky i mentálně náročný – přesně takový, jak má být.
Během našeho pobytu jsme pomáhali s výsadbou bylin do vinohradů, navštívili jsme rozsáhlé právě kvetoucí školní sady a moderní skleníky, obchody s olivami, vinné sklepy a také mnohá historická místa jako
ST Chapelle Martin, Beaumes de Venice, Notre Dame d´Aubune, Mont Ventoux, Gordes, Fontaine de Vaucluse
a Pernes. Dopoledne jsme věnovali vlastním projektům a přípravě prezentací, které jsme prezentovali ostatním účastníkům. Nechyběl ani orientační běh spojený s lekcí z kartografie, cyklistické výlety po okolí – najezdili jsme přes 100km, večerní jóga a spousta sociálních interakcí v rámci kampusu, bylo určitě něčím novým.
Zvláštní pozornost si zasloužily vzorové hodiny chemie připravené domácími studenty. Byly pro nás nejen poučné, ale i inspirativní.
Celý týden byl plný dobrodružství, objevování nových kultur a utužování vztahů. Myslím, že můžeme s jistotou prohlásit, že jsme zažili ten nejlepší Erasmus+ seminář. Všichni jsme se domů vrátili nabiti energií, novými znalostmi a hlubokými zážitky, které nás budou provázet po zbytek života.
autor Mgr. Drahomíra Vargová

Další mezinárodní spolupráce: