Aktuality

Aktivita C5 (KA229) „Naturschäte“ – Rajhrad, CZ, 30.května – 3.června 2022

Aktivita C5 s názvem „Natürliches und kulturelles Gedächtnis Südmährens“ projektu Erasmus+ KA229 „Europas Naturschätze“ byla pořádána naší školou v termínu 30.5. až 3.6. 2022. Aktivita byla zaměřena nejen na přírodní a kulturní bohatství jižní Moravy, ale i na odborné dovednosti studentů zahradnických škol.
Během týdne setkání studentů a jejich doprovodných učitelů z Rakouska, Lotyšska, Belgie a Francie zahraniční hosté spolu s našimi studenty navštívili Lednicko-Valtický areál, palmový skleník a „Labyrint přírody a ráj zahrad“, CHKO Bílé Karpaty
a Rudické propadání v Moravském Krasu. V každé navštívené oblasti plnili připravené úkoly v mezinárodních teamech. Výsledkem pak byly povedené prezentace a hlinkami (z Rudického kaolínového dolu) malované obrazy na téma „Zahradníkův rok“ a „Čtyři živly“.
Jeden den byl věnován zahradnické činnosti, při které jak studenti, tak doprovodní učitelé v mezinárodních teamech budovali a osazovali vyvýšené záhony.
Všem zúčastněným se program líbil a většina odjížděla se slovy chvály a také mírné lítosti, že týden uběhl příliš rychle.Další aktuality

Praxe 1.E na Kamenném vrchu

14. 2. 2024 měla třída 1.E praxi na Kamenném vrchu. Přírodní rezervace Kamenný vrch vznikla kvůli ochraně koniklece velkokvětého, který zde vytváří největší populaci na