Search
Close this search box.

Aktuality

Exkurze do CHKO Pálava třídy 1.E

V pondělí 15. 4. 2024 třída 1.E vyjela zájezdovým autobusem na exkurzi do chráněné krajinné oblasti Pálava. Lokalita leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy, která patří k nejdéle osídleným místům u nás. O CHKO Pálava se pečuje za pomocí plánu péče. Studenti měli za úkol likvidaci žlutě kvetoucího borytu barvířského, který se rozšířil na tamních svazích, kde škodí vzácným druhům. Kromě borytu zde můžeme spatřit další rostliny. Velmi významnou rostlinou je dub šípák (ten má CHKO Pálava ve znaku). Dále tady najdeme hlaváček jarní nebo kosatec písečný. Na lokalitě žije také mnoho živočichů jako je například sysel obecný, zajíc polní, kudlanka nábožná, kobylka sága a pavouci stepník rudý a jeho příbuzní. Dokonce jsme někteří měli štěstí a zahlédli jsme ještěrku zelenou. Lokalita je však zajímavá také archeologickými nálezy jako je soška Věstonické Venuše či zříceniny hradů. Avšak dnešek byl výjimečný i tím, že jsme měli skvělou možnost udělat rozhovor do České televize a Českého rozhlasu.
autor Monika Brabcová, Lucie Bártová a Terezie Kovářová, 1.E

Další aktuality