Search
Close this search box.

Aktuality

Podyjí 2024, praxe Havraníky a okolí 15.4.- 18.4. 2024 třídy 2.E

1. den
Už v den příjezdu jsme šli pracovat s Robertem na lokalitu Národní park Podyjí, kde jsme sbírali a pálili klacky a klády, aby koně měli lepší přístup k pastvě.
2. den
Vyrazili jsme na výlet. Dojeli jsme autobusem do Čížova a pokračovali jsme na Hardeggeskou vyhlídku a dále do Vranova nad Dyjí, kde jsme nasedli na autobus zpět do Havraníků.
3. den
Opět jsme šli na stejnou lokalitu jako první den, tudíž na NP Podyjí, kde jsme pokračovali
v práci jako první den, akorát jsme vyklidily a spálily další plochy. Likvidovali jsme
i ostružiníky a dávali klády na hromady.
Po práci jsme šli na procházku přes Šobeskou lávku, na Šobec a také na Vranovskou bránu.
4. den
Poslední den jsme šli pálit a sbírat invazivní rostlinu na vřesoviště v Popovicích, založili jsme vždy cca 5 ohnišť. Dále jsme se šli projít na Sealsfieldův kámen, kde nám pan učitel řekl různé zajímavosti jako třeba že duby nahoře u kamene nejsou malé skrz to že by byli mladé, ale naopak můžou být staré, ale podmínky jim neumožňují vyrůst vysoko.
Výlet Pašerácká stezka
Dne 16.4.2024 se třída 2.E vydala na 12 kilometrový výlet přes Pašeráckou stezku.
Vyrazili jsme autobusem po 10.00 h dopoledne z Havraníků do Znojma. Tam jsme přestoupili na autobus do Čížova. V Čížově jsme se podívali na pozůstatek železné opony
a poté se vydali na Hardeggskou vyhlídku. Pak jsme šli po červené turistické značce (takzvané pašerácké stezce). Zastavili jsme se u ledové sluje a taky jsme potkali Mahrovu studánku. Po cestě jsme se kochali krásou neživé přírody, když jsme procházeli kamenitými kaňony okolo řeky Dyje. Nakonec jsme došli až do Vranova nad Dyjí, kdy jsme po 16.00 h nastoupili na autobus a dopravili se zpět do Havraníků.

Další aktuality