Search
Close this search box.

Aktuality

Pracovní exkurze třídy 1.E na Medlánecké kopce

Dne 24.4.2024 se třída 1.E vydala na území přírodní památky Medlánecké kopce, která se nachází v Brně – Medlánkách a Králově Poli, aby zde pomohla s potlačováním invazivní rostliny lupiny mnoholisté, jinak též známé jako vlčí bob. Tento druh byl k nám zavlečen ze severní Ameriky a velmi efektivně se šíří. Tak jako ostatní bobovité rostliny na sebe váže velké množství dusíku, což neprospívá původním stepním druhům. Studenti se snažili lupinu vytrhávat, k čemuž jim pomáhali též motyky, které poskytl Rezekvítek, občanské sdružení se kterým studenti spolupracují. Rezekvítek o tuto lokalitu pečuje již spoustu let
a v potlačení lupiny jsou úspěšní. Na lokalitě jsme též mohli spatřit chráněný koniklec velkokvětý, růži šípkovou, mochnu husí, jahodník obecný a další rostliny. Z fauny jsme
z důvodu chladného a deštivého počasí moc druhů nezpozorovali, mohli jsme však spatřit například hlemýždě zahradního či slunéčko sedmitečné.
Autor Zdeňka Ulčniková a Aneta Urbánková, 1.E a dále na: www.ekorajhrad.webnode.cz

Další aktuality