Search
Close this search box.

Aktuality

Den Země 2024: Prozkoumávání světa motýlů, třída 3.E připravila program pro žáky základních škol

Tento rok opět slavíme Den Země prostřednictvím série vzrušujících a vzdělávacích aktivit.
Od 22. dubna do 26. dubna se národní přírodní památka Červený kopec promění v centrum objevování a zábavy pro žáky prvního stupně základních škol.
Tématem letošního Dne Země jsou motýli, křehcí tvorové, kteří nám nejen ozdobují naše zahrady, ale také nám mohou mnohé říct o stavu životního prostředí a ekologické rovnováze.
Pod dohledem pana učitele Šáchy jsme připravily šest stanovišť, s pestrými a zajímavými aktivitami. Tyto stanoviště jsou:
Motýlí laboratoř: Zde budou děti míchat a ochutnávat motýlí nektar, což jim přiblíží, jakou potravu motýly preferují.
Deštníkové druhy: Formou hry se děti dozví, co je deštníkový druh a jaké nebezpečí představují pytláci, kteří těmto krásným tvorům hrozí.
Životní cyklus Modráska černoskvrného: Na tomto stanovišti se děti budou podílet na skládání komiksu, který odkryje fascinující životní cyklus tohoto motýla.
Životní cyklus motýlů: Prolézací hra přiblíží dětem, jak probíhá život motýla od vajíčka k dospělci, a co všechno musí motýli zvládnout.
Můry a světlo: Děti se naučí, jaký vliv mají na můry různé druhy světla a jaké jsou pro ně nebezpečné, prostřednictvím tří různých aktivit.
Motýlí pexeso: Hraním pexesa se děti naučí poznávat několik druhů motýlů České republiky a zároveň si užijí zábavnou hru.
Těšíme se na společné objevování a učení se o fascinujícím světě motýlů a doufáme, že Den Země 2024 přinese nejen zábavu, ale také povědomí o důležitosti ochrany a zachování naší planety pro budoucí generace.
Děti ze základních škol 1-5 ročník nás opět navštívily. Na Červeném Kopci, kde je čekal program. Letos jich je opět kolem 300.
Autor Matěj Ryšavý

Další aktuality