Aktuality

Praxe 1.E na péči o „významný krajinný prvek“ „Pod oříšky“

Třída 1.E absolvovala 11.10.2023 praxi na péči o „významný krajinný prvek“ (VKP) „Pod oříšky“,
v blízkosti areálu továrny Zetor v Brně‑Líšni. Rezekvítek z.s. (zapsaný spolek) pečuje o tento VKP
už deset let. Přišli jsme po zaniklé železniční dráze, kde na pražcích zůstala jen pěšinka a kolem probíhá sekundární sukcese. Plochu z části tvoří stromy a keře ve starém sadu, a část je luční.
Území je významným hnízdištěm ptactva. Nacházejí se zde stromy, např. ořešáky, meruňky atd., keře, např. ptačí zob obecný, růže šípková, a luční druhy jako např. kakost luční. Hrabali jsme a pálili posekanou travní biomasu. Rezekvítek nám poskytl hrábě, vidle i pytle big bagy na odtáhnutí trávy
k ohništím. Vyštípávali jsme lem keřů za účelem uvolnění místa pro luční druhy. Používali jsme zahradnické nůžky, pákové nůžky a ruční pilky. Rezekvítek kácel motorovou pilou staré suché stromy. Tento obnovovaný starý sad začala užívat jako oázu přírody mezi poli na okraji města i místní základní škola.
Fotogalerie Dorota Hudečková a Kristýna Havlová, 1.E.


Další aktuality

Exkurze do CHKO Pálava třídy 1.E

V pondělí 15. 4. 2024 třída 1.E vyjela zájezdovým autobusem na exkurzi do chráněné krajinné oblasti Pálava. Lokalita leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy,

Otvírání JARA, Praha

Z pražské floristické soutěže Otvírání JARA v PVA EXPO PRAHA – výstaviště Letňany vezeme krásné 4. místo.Naše žákyně Lucie Žurovcová ze třídy 3.Z4 vybojovala 1.