Aktuality

Praxe 1.E na péči o „významný krajinný prvek“ „Pod oříšky“

Třída 1.E absolvovala 11.10.2023 praxi na péči o „významný krajinný prvek“ (VKP) „Pod oříšky“,
v blízkosti areálu továrny Zetor v Brně‑Líšni. Rezekvítek z.s. (zapsaný spolek) pečuje o tento VKP
už deset let. Přišli jsme po zaniklé železniční dráze, kde na pražcích zůstala jen pěšinka a kolem probíhá sekundární sukcese. Plochu z části tvoří stromy a keře ve starém sadu, a část je luční.
Území je významným hnízdištěm ptactva. Nacházejí se zde stromy, např. ořešáky, meruňky atd., keře, např. ptačí zob obecný, růže šípková, a luční druhy jako např. kakost luční. Hrabali jsme a pálili posekanou travní biomasu. Rezekvítek nám poskytl hrábě, vidle i pytle big bagy na odtáhnutí trávy
k ohništím. Vyštípávali jsme lem keřů za účelem uvolnění místa pro luční druhy. Používali jsme zahradnické nůžky, pákové nůžky a ruční pilky. Rezekvítek kácel motorovou pilou staré suché stromy. Tento obnovovaný starý sad začala užívat jako oázu přírody mezi poli na okraji města i místní základní škola.
Fotogalerie Dorota Hudečková a Kristýna Havlová, 1.E.


Další aktuality

Brněnská růže 2023, máme 2. místo!

Dne 10. listopadu 2023 proběhla mezinárodní floristická soutěž „Brněnská růže“ s tématem „Advent a Vánoce“.Naši žáci podali vynikající výkony a umístili se v absolutním pořadí