Praxe 1.E v přírodní památce Stepní stráně

Praxe 1.E v přírodní památce Stepní stráně

15. února 2023 byla 1.E. na praxi v přírodní památce Stepní stráně u Komořan na Vyškovsku. Vyřezávali jsme zde s organizací Rezekvítek keře trnky obecné a plané šípkové růže za účelem uvolnění místa pro ohrožené druhy rostlin. Jeli jsme sem už v únoru, abychom neponičili rostliny, které začnou od března kvést. Rostou zde ohrožené druhy, mezi které patří škarda panonská a koniklec velkokvětý. Dále zde také roste koniklec luční, hvězdnice chlumní, oman mečolistý a vstavač vojenský. Z fauny obývající danou lokalitu můžeme jmenovat kudlanku nábožnou, ještěrku zelenou nebo brouka majku obecnou. Tato oblast je chráněna i z geologického důvodu. Jsou zde zachovalé mořské útesy (mechovkový útes).
Vít Svoboda a Karolína Sedláčková z 1.E.

Další aktuality

Ukliďme Rajhrad

V rámci akce „Ukliďme Česko“ se naše škola 22. března 2023 zapojila do úklidu ve městě Rajhrad. Od obecního úřadu jsme obdrželi mapky s pěti lokacemi.

Třídní schůzky

Dne 4.4.2023 v úterý budou třídní schůzky ONLINE. Proběhnou prostřednictvím aplikace Teams (Microsoft 365) přes profily žáků. Začátek je v 17:00 hod. Komunikace rodičů s ostatními učiteli

Kurz „Řez ovocných dřevin“

Ve dnech 3. a 4. března 2023 proběhl kurz „Řez ovocných dřevin“ zaměřený na získání praktických dovedností v oblasti řezů ovocných dřevin. Účastníci kurzu byli