Aktuality

Praxe 1.E v přírodní památce Stepní stráně

15. února 2023 byla 1.E. na praxi v přírodní památce Stepní stráně u Komořan na Vyškovsku. Vyřezávali jsme zde s organizací Rezekvítek keře trnky obecné a plané šípkové růže za účelem uvolnění místa pro ohrožené druhy rostlin. Jeli jsme sem už v únoru, abychom neponičili rostliny, které začnou od března kvést. Rostou zde ohrožené druhy, mezi které patří škarda panonská a koniklec velkokvětý. Dále zde také roste koniklec luční, hvězdnice chlumní, oman mečolistý a vstavač vojenský. Z fauny obývající danou lokalitu můžeme jmenovat kudlanku nábožnou, ještěrku zelenou nebo brouka majku obecnou. Tato oblast je chráněna i z geologického důvodu. Jsou zde zachovalé mořské útesy (mechovkový útes).
Vít Svoboda a Karolína Sedláčková z 1.E.

Další aktuality

Exkurze do CHKO Pálava třídy 1.E

V pondělí 15. 4. 2024 třída 1.E vyjela zájezdovým autobusem na exkurzi do chráněné krajinné oblasti Pálava. Lokalita leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy,

Otvírání JARA, Praha

Z pražské floristické soutěže Otvírání JARA v PVA EXPO PRAHA – výstaviště Letňany vezeme krásné 4. místo.Naše žákyně Lucie Žurovcová ze třídy 3.Z4 vybojovala 1.