Search
Close this search box.

Aktuality

Praxe 1.E v přírodní památce Stepní stráně

15. února 2023 byla 1.E. na praxi v přírodní památce Stepní stráně u Komořan na Vyškovsku. Vyřezávali jsme zde s organizací Rezekvítek keře trnky obecné a plané šípkové růže za účelem uvolnění místa pro ohrožené druhy rostlin. Jeli jsme sem už v únoru, abychom neponičili rostliny, které začnou od března kvést. Rostou zde ohrožené druhy, mezi které patří škarda panonská a koniklec velkokvětý. Dále zde také roste koniklec luční, hvězdnice chlumní, oman mečolistý a vstavač vojenský. Z fauny obývající danou lokalitu můžeme jmenovat kudlanku nábožnou, ještěrku zelenou nebo brouka majku obecnou. Tato oblast je chráněna i z geologického důvodu. Jsou zde zachovalé mořské útesy (mechovkový útes).
Vít Svoboda a Karolína Sedláčková z 1.E.

Další aktuality

Schůzka rodičů žáků budoucích 1.ročníků

Schůzka pro rodiče žáků budoucích 1.ročníků školního roku 2024/2025 se konáv úterý 25.června 2024 v aule školy. 16:00 hod. obory vzdělání Zahradník, Zahradnictví 17:00 hod. obory vzdělání Přírodovědné lyceum,