Aktivita C2 (KA2) „Große floristische Objekte“, Rajhrad, Česká republika, duben 25. – 29. 2022

Aktivita C2 (KA2) „Große floristische Objekte“, Rajhrad, Česká republika, duben 25. – 29. 2022

Naše SZaŠ Rajhrad byla tentokrát pořádající školou pro aktivitu C2 v projektu Erasmus+ KA2 „Green Line of Life“. Naplánován byl floristický seminář zaměřený na florální objekty.
Z partnerských škol k nám přijeli spolu s doprovodnými učiteli studenti z Luxemburgu, Francie, Polska a Slovinska. Spolu s několika našimi studenty se zúčastnili teoretických přednášek a prezentací a poté praktického workshopu, kdy v mezinárodních skupinách vytvořili návrh objektu a následně jej realizovali ve venkovních prostorách areálu školy.
Pod odborným vedením významných českých floristů Filipa Bracka a Adély Murinoné tak vzniklo 5 velice zdařilých florálních objektů, které mohli následně obdivovat i návštěvníci Jarního jarmarku pořádaného naší školou.
V rámci doprovodného programu navštívili účastníci semináře též arboretum Mendelovy univerzity v Brně, Labyrint přírody a Ráj zahrad v Lednici a byla jim umožněna i návštěva zámeckého palmového skleníku v Lednici, ve které se pěstuje cca 250 druhů tropických a subtropických rostlin a který je druhým největším skleníkem v Evropě.

Další aktuality

Ukliďme Rajhrad

V rámci akce „Ukliďme Česko“ se naše škola 22. března 2023 zapojila do úklidu ve městě Rajhrad. Od obecního úřadu jsme obdrželi mapky s pěti lokacemi.

Třídní schůzky

Dne 4.4.2023 v úterý budou třídní schůzky ONLINE. Proběhnou prostřednictvím aplikace Teams (Microsoft 365) přes profily žáků. Začátek je v 17:00 hod. Komunikace rodičů s ostatními učiteli

Kurz „Řez ovocných dřevin“

Ve dnech 3. a 4. března 2023 proběhl kurz „Řez ovocných dřevin“ zaměřený na získání praktických dovedností v oblasti řezů ovocných dřevin. Účastníci kurzu byli