I víno se může krášlit – webinář

I víno se může krášlit – webinář

Dne 8. 4. 2021 se žáci ze tříd 2.Z4 a 1.NS zúčastnili webináře na téma Školení vína – finalizace před lahvováním, který pořádala Střední vinařská škola ve Valticích. Přednášku zahájila Ing. Marie Vítková, kterou vystřídal Ing. Lubomír Varga. V úvodu jsme se dozvěděli zajímavé informace k pěstování révy a také spotřebě vína v ČR, dále různé zajímavosti k rozdělení vín podle výrobních technologií. Hlavní část přednášky byla zaměřená na školení vína, tedy na kroky, které vinař provádí při výrobě vína od prvních úprav moštu po lahvování. Bez této alchymie, často označované jako krášlení vína, se výroba žádného dobrého vína neobejde. I když se webinář konal až v odpoledních hodinách, tak účast z obou tříd byla vysoká. Myslím, že všichni si z tohoto podnětného webináře odnesli spoustu zajímavých poznatků. Poděkování patří přednášejícím i všem žákům, kteří se účastnili.

Další aktuality

Ukliďme Rajhrad

V rámci akce „Ukliďme Česko“ se naše škola 22. března 2023 zapojila do úklidu ve městě Rajhrad. Od obecního úřadu jsme obdrželi mapky s pěti lokacemi.

Třídní schůzky

Dne 4.4.2023 v úterý budou třídní schůzky ONLINE. Proběhnou prostřednictvím aplikace Teams (Microsoft 365) přes profily žáků. Začátek je v 17:00 hod. Komunikace rodičů s ostatními učiteli

Kurz „Řez ovocných dřevin“

Ve dnech 3. a 4. března 2023 proběhl kurz „Řez ovocných dřevin“ zaměřený na získání praktických dovedností v oblasti řezů ovocných dřevin. Účastníci kurzu byli