Search
Close this search box.

Aktuality

I víno se může krášlit – webinář

Dne 8. 4. 2021 se žáci ze tříd 2.Z4 a 1.NS zúčastnili webináře na téma Školení vína – finalizace před lahvováním, který pořádala Střední vinařská škola ve Valticích. Přednášku zahájila Ing. Marie Vítková, kterou vystřídal Ing. Lubomír Varga. V úvodu jsme se dozvěděli zajímavé informace k pěstování révy a také spotřebě vína v ČR, dále různé zajímavosti k rozdělení vín podle výrobních technologií. Hlavní část přednášky byla zaměřená na školení vína, tedy na kroky, které vinař provádí při výrobě vína od prvních úprav moštu po lahvování. Bez této alchymie, často označované jako krášlení vína, se výroba žádného dobrého vína neobejde. I když se webinář konal až v odpoledních hodinách, tak účast z obou tříd byla vysoká. Myslím, že všichni si z tohoto podnětného webináře odnesli spoustu zajímavých poznatků. Poděkování patří přednášejícím i všem žákům, kteří se účastnili.

Další aktuality

Máme krásné 3. místo!

Vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže „ Rostlinolékařství – obor budoucnosti“Vynikající 3. místo v kategorii C získala naše TEREZA HALÍKOVÁ. Dne 6. 6. 2024 proběhlo v