Lipová ratolest 2021

Lipová ratolest 2021

Náš tým, v sestavě Jiří Jelínek, Lukáš Gärtner a Šimon Beneš získali druhé místo na Lipové ratolesti 2021!
Ve dnech 21. – 23. září 2021 se odehrál 12. ročník tradiční sadovnické soutěže
Lipová ratolest 2021, která je organizována Svazem zakládání a údržby zeleně. Letos se zúčastnilo 10  tříčlenných týmů reprezentujících významné zahradnické školy z celé ČR.
Místem, zvoleným pro letošní soutěž, se stal park v Kostelci – části města Krnova.
Náplní soutěžního úkolu bylo vytvoření tzv. „bosého chodníku“ za účelem bosé chůze
v upraveném terénu realizací dílčí zahradní a parkové úpravy v rámci vytvoření celku.
Jednotlivé úkoly byly poměrově rozděleny mezi všechna družstva tak, aby jejich plocha, pracovní rozsah a náročnost byly shodné. Každý soutěžní tým dostal za úkol vyhotovit osazení trvalkového záhonu, zasazení keřů, osazení mobiliáře – lavičky či koše, vyhotovení části bosé stezky – povrchu a obruby a pokrytí části nově vzniklé terénní vlny travním kobercem.
Náš tým, v sestavě Jiří Jelínek, Lukáš Gärtner a Šimon Beneš, se všech zadaných úkolů zhostil výtečným způsobem. Kvalitu odvedené práce i dodržení stanoveného času ocenila odborná porota druhým (stříbrným) místem.
Je to zatím nejlepší dosažený úspěch naší školy v této soutěži! Již nyní se těšíme na příští ročník, kde zaútočíme na pozici nejvyšší.

Další aktuality

Ukliďme Rajhrad

V rámci akce „Ukliďme Česko“ se naše škola 22. března 2023 zapojila do úklidu ve městě Rajhrad. Od obecního úřadu jsme obdrželi mapky s pěti lokacemi.

Třídní schůzky

Dne 4.4.2023 v úterý budou třídní schůzky ONLINE. Proběhnou prostřednictvím aplikace Teams (Microsoft 365) přes profily žáků. Začátek je v 17:00 hod. Komunikace rodičů s ostatními učiteli

Kurz „Řez ovocných dřevin“

Ve dnech 3. a 4. března 2023 proběhl kurz „Řez ovocných dřevin“ zaměřený na získání praktických dovedností v oblasti řezů ovocných dřevin. Účastníci kurzu byli