Aktuality

Lipová ratolest 2021

Náš tým, v sestavě Jiří Jelínek, Lukáš Gärtner a Šimon Beneš získali druhé místo na Lipové ratolesti 2021!
Ve dnech 21. – 23. září 2021 se odehrál 12. ročník tradiční sadovnické soutěže
Lipová ratolest 2021, která je organizována Svazem zakládání a údržby zeleně. Letos se zúčastnilo 10  tříčlenných týmů reprezentujících významné zahradnické školy z celé ČR.
Místem, zvoleným pro letošní soutěž, se stal park v Kostelci – části města Krnova.
Náplní soutěžního úkolu bylo vytvoření tzv. „bosého chodníku“ za účelem bosé chůze
v upraveném terénu realizací dílčí zahradní a parkové úpravy v rámci vytvoření celku.
Jednotlivé úkoly byly poměrově rozděleny mezi všechna družstva tak, aby jejich plocha, pracovní rozsah a náročnost byly shodné. Každý soutěžní tým dostal za úkol vyhotovit osazení trvalkového záhonu, zasazení keřů, osazení mobiliáře – lavičky či koše, vyhotovení části bosé stezky – povrchu a obruby a pokrytí části nově vzniklé terénní vlny travním kobercem.
Náš tým, v sestavě Jiří Jelínek, Lukáš Gärtner a Šimon Beneš, se všech zadaných úkolů zhostil výtečným způsobem. Kvalitu odvedené práce i dodržení stanoveného času ocenila odborná porota druhým (stříbrným) místem.
Je to zatím nejlepší dosažený úspěch naší školy v této soutěži! Již nyní se těšíme na příští ročník, kde zaútočíme na pozici nejvyšší.

Další aktuality

Brněnská růže 2025 – máme vítěze!

V letošním roce proběhl již 28. ročník mezinárodní floristické soutěže – téma: „V čistých liniích“.Novinkou byla tajná práce, jejíž materiál a zadání obdrželi soutěžící přímo

EKOODPOLEDNE 11. 11. 2025

Vážení přátelé. Připravujeme Ekoodpoledne dne 11. 11. 2025.Každoroční setkání studentů, absolventů a učitelů oboru Ekologie a životní prostředí Střední zahradnické školy Rajhrad.Program EKOODPOLEDNE 11. 11.