Aktuality

Netradiční podvečerní „webináře“ MENDELU

„Webináře“ se staly běžnou doplňující vzdělávací aktivitou na naší škole.
Ve středu 14. 4. 2021 jsme je zažili v neobvyklé podobě, a to z několika směrů.
První zvláštností byl čas konání, kdy dvě plánované přednášky začínaly až v 18. hodin
a trvaly až do půl desáté večer. Díky této hodině se webináře mohli zúčastnit zájemci po skončení běžných pracovních povinností a počet 180 účastníků potvrzoval dobrou volbu času.
K účasti samozřejmě přispěla i atraktivita témat. První polovina akce se věnovala specifikům řezu ovocných dřevin v podmínkách rodinné zahrady. Druhá část se věnovala představení méně známých ovocných druhů, které mají potenciál pro uplatnění v zahradní
a krajinné architektuře.
Druhou zvláštností bylo pojetí přednášek. Webinář pořádala Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity a umně v něm spojila vystoupení studentů a odborníků z praxe. Výklad zahájili představením části tématu studenti Zahradnické fakulty. Následně odborníci z praxe jejich informace doplnili a pokračovali s celkovým rozborem problematiky. O tom, že témata účastníky zaujala, svědčila pestrá závěrečná diskuze.
Už se těšíme na další „dvojwebinář“, který se uskuteční ve středu 21. 4. 2021. Plánovaná témata „Naturalistický design – divoký styl výsadeb“ a „Potenciál deponií stavebních sutí pro využití v oboru“ jsou svým zaměřením už skutečnými třešničkami na dortu v oblasti zahradnického vzdělávání.
Ing. Ludmila Binková

Další aktuality

Praxe 1.E na Kamenném vrchu

14. 2. 2024 měla třída 1.E praxi na Kamenném vrchu. Přírodní rezervace Kamenný vrch vznikla kvůli ochraně koniklece velkokvětého, který zde vytváří největší populaci na