Aktuality

Třída 1.E na praxi v NPP Červený kopec

Ve středu 27.9. 2023 jsme se vydali na naši druhou praxi. Tentokrát do Národní přírodní památky Červený kopec v Brně Štýřicích. Název NPP získala podle červených slepenců v podloží spraše (horniny), které se zde nacházejí. Toto místo je zajímavé tím, že zde bylo objeveno osídlení lovců mamutů. Pákovými i malými zahradnickými nůžkami, popřípadě pilkou jsme odstraňovali převážně trnovník akát. Akát potlačuje naše, původní rostliny např. hořec křížatý, sasanku lesní nebo katrán tatarský a brání jim v růstu. Akát je invazivní druh stromu, který se vyznačuje schopností se rychle rozmnožovat. Pracovník Rezekvítku Vilém Jurek nám ukázal injektáž invazivních dřevin, která probíhala tak, že do kmene stromu vyvrtal díry a následně do nich aplikoval chemický přípravek glyfosát RUNDUP. Tímto způsobem se zabraňuje dalšímu šíření akátu, injektovaný strom usychá a po roce se může odstranit. Odstraňovali jsme např. i růži šípkovou z důvodu obnovy lučního ekosystému. Dozvěděli jsme se spoustu nových i zajímavých informací. Práci jsme si, přestože jsme všichni unavení a doškrábaní od trnů, užili. Moc se těšíme, co nás čeká příště!
AUTOR Monika Dofková a Milan Hanák, 1.E

Další aktuality

Brněnská růže 2023, máme 2. místo!

Dne 10. listopadu 2023 proběhla mezinárodní floristická soutěž „Brněnská růže“ s tématem „Advent a Vánoce“.Naši žáci podali vynikající výkony a umístili se v absolutním pořadí