Search
Close this search box.

Aktuality

Lyžařský výcvikový kurz – Malá Morávka, Karlov, penzion Aurum

Druhý lednový týden jsme autobusem vyrazili vstříc Jeseníkům. Program odpovídal lyžařským kurzům, protože: po příjezdu jsme se ubytovali, rozřadili do družstev. Pár z nás se rozsekalo, ale všichni jsme po náročných výšlapech s lyžemi ocenili lehce slanou krupičnou kaši k večeři. Další dny někteří z nás už lyžovali na modré, popř. červené sjezdovce, ovšem třetí a čtvrté družstvo si užívalo šlapání kopce.
Třetí den je prý kritický, a tak ve středu šla větší část účastníků na Praděd, kde lehce víc foukalo, ale krásně svítilo sluníčko, a druhá část regenerovala v bazénu. Následující dny se opět lyžovalo, ale ve středisku se porouchala jedna lanovka, takže se špatně dostávalo na ostatní sjezdovky a zvětšily se fronty. Bohužel jsme kvůli tomu přišli o noční lyžování, na které jsme se těšili.
V pátek jsme trénovali na odpolední slalom. Zvládli jsme i lehce neupravenou červenou sjezdovku. Slalom jsme všichni zajeli, jak nejlíp jsme mohli, a s napětím očekávali výsledkovou listinu. Pár lidí si šlo po náročném závodu odpočinout do ski baru. Večer jsme měli za úkol nacvičit cokoliv, co by ukázalo, jaké jsou naše třídy.
Sobota se nesla ve znamení vyhodnocování a odměňování, večer jsme předvedli nacvičený program. Následovalo sdělení výsledků slalomu, pořádku, vítězové slalomu obdrželi odměny a diplom, všichni ostatní pamětní listy. Poté jsme se šli připravit na poslední noc.
Ráno jsme od hodných barmanek v restauraci dostali buchtu na cestu a všichni plni nadšení, že se musíme vrátit do školy, jsme nasedli do autobusu a vyjeli zpět.
Celý lyžařský kurz bych zhodnotila palcem nahoru. Ranní rozcvičky jsme zvládali s přehledem, i když ne úplně nadšeni. Pár z nás se sice potýkalo s bolestmi kolenou nebo namoženými stehny, ale všichni jsme se zlepšili, a to je hlavní.
Andrea Kneblová, žákyně třídy 1.PL

Další aktuality

Máme krásné 3. místo!

Vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže „ Rostlinolékařství – obor budoucnosti“Vynikající 3. místo v kategorii C získala naše TEREZA HALÍKOVÁ. Dne 6. 6. 2024 proběhlo v